PANDEMİ SÜRECİ GENEL İŞLEYİŞ PLANI

Genel İşleyiş 

Açılış Saatlerimiz 10,00 Çektik Ve miniklerimizi kabul saatimizi 11.00e Düzenledik.

Sağlık tedbirleri nedeniyle 10.00’dan 11e Kadar Günlük Temizlik Dezenfektasyon Çalışmaları Yapılmaktadir bu Saatler arasında Müşteri kabul edilmeyecektir.

Kapı Girişlerinde zeminde bulunan sosyal mesafe kurallarına uygun işaretlenmiş bantlar üzerinde beklenmesi gerekmektedir.

Miniklerimizin kabulünde öncelikli olarak Sağlık Standımızdan Geçerek otomatik ateş ölçümü yapılacaktır. Ateşi 37,5 üzerinde olan Miniklerimiz kabulü gerçekleşmeyecektir.

Sağlık Standımızda Bulunan yer ayaklı ıslak Pasapasla , el dezenfektanı standında öğrencilerin elleri dezenfekte edilecektir.

maskesi Olmayan Miniğimizin Standta bulunan Maske Kutusundan Yeni Maske Ala Bilecek Ve Eski Maskesini Kirli Maske Kutusuna Ata ileceklerdir.

Miniklerimizin Refakatçi Ailelerin Sağlık standında bulunan Otomatik Hes Kodu Kontrol Makinesi Sayesinde Hes Kodlarına Bakılacaktır Ve temasli bireyler Alınmayacaktir..

oyun alanında ve Kafe alanında dezenfekte edilmiş ve bu alanlarda doğal ozon makinesiyle dezenfekte edilmiş ve nem makinesiyle Sağlıklı Doğal havalandırma koşulları sağlanmıştır.

Kafe Düzenimiz Sosyal mesafe kuralı ile ilgili yönlendirme ve işaretleme gereken alanlar tespit edilerek belirlenmiştir.

Görünür yerlere Covid-19 önlemleri ile ilgili bilgilendirici afişler (el yıkama, tıbbi maske kullanımı, alan içinde uyulması gereken kurallar vb.) asılmıştır.

Su ve sabuna erişim olmayan alanlarda dezenfeksiyon için kullanılacak el dezenfektanı konulmuştur.

Ortak kullanım alanlarında aynı anda, o alan için belirlenen kontenjanın yarısı kadar Müsafir bulundurulması sağlanacaktır.

İç Bahçe düzeni ve müsafirlerimizi iç bahçede ağırlanmaktadir.dış Bahçede üzün süre Kalmalarına müsaade Edilmeyecektir.

kafemizde tüm hizmet alanlarında sosyal mesafe kuralına dikkat edilecektir. Bu süreçte görevli olacak bütün paydaşlarımızın sosyal ortamlarla ilişkileri en aza indirilecektir.

Özellikle sık temas edilen yüzeyler (wc, kapı kolları, merdiven Korkulukları gibi) ve ortak kullanım alanlarındaki malzemeler bir temizlik personeli tarafından düzenli olarak dezenfekte edilecektir.

yetişkin ve minik lavabo kullanımını her lavabo kullanımından sonra tuvaletler temizlik personelimiz tarafından dezenfekte edilecektir.

Faaliyetlerde kullanılan oyuncak gibi araç gereçler ile eğitim materyalleri her akşam sağlık birimlerince uygun bulunan dezenfektan malzemeleri ile temizlenecektir.

Her Bölüm temizlik bezleri ayrı olacaktır.

bölüm temizlenirken eldiven kullanılacak ve bölüm temizliğinden hemen sonra eldiven çıkarılacak, çöp kutusuna atılacaktır. Eldiven çıkarıldıktan sonra eller su ve sabunla yıkanacak veya el antiseptiği ile ovulacaktır.

İdari işler, eğitim personeli, temizlik personeli tüm fiziki alanları ayrılmıştır.

Çöpler, hijyen kurallarına göre saklanacak ve atılacaktır.

Kullanılan tıbbi maske, galoş ve eldivenler Cafemizin giriş kapısında yer alan atık kutularına atılacak, bu malzemeler tıbbi atık olarak imha edilecek; çöp kovalarının üzeri kapalı tutulacaktır.

Yapılan tüm dezenfeksiyon işlemleri ile kullanılan malzemeler kayıt altına alınacaktır.6.

Ailelerin Alması Gereken Önlemler

Refakatçi, Aile, hasta çocuğu okula getirmemelidir.

Refakatçi, Aile çevresinde Covid-19 tespitinin olması durumunda bizlere bilgi verilmelidir.

Refakatçi, Aile, hastalık belirtisi gösteren çocuğunu sağlık kuruluşuna götürmeli, çocuğun sağlık durumu bizleri bildirmelidir.

Refakatçi, Aile, Çocukların evden çıkmadan ve gelmeden ateş ölçümleri yapılmalıdır.

Güvenlik Noktaları ve alan Girişlerin Düzenlenmesi

bizler tarafından hazırlanan ve tüm paydaşlarımızın parçası olduğu, pandemi döneminin başta sosyal mesafe olmak üzere yeni toplumsal kurallarını öğreten eğitsel oyunlarımızla miniklerimize hijyen kuralları anlatılacaktır.
Grip veya benzeri bulaşıcı hastalığı ile kronik rahatsızlığı bulunan miniklerimizin kabul edilmeyecektir.
oyun ablası tarafından rutin aralıklarla ve gerektikçe ateş ölçümü yapacak, Ve kayıt altına alınacaktır.
Evlerden getirilen oyuncak ve kitap gibi malzemeler kabul edilmeyecektir.
tarafımızdan Covid-19 ve bu hastalıktan korunma yolları hakkında personel bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Tüm personelimize HİJYEN EĞİTİMİ verilmiştir ve MEB onaylı sertifikaları alınmıştır.
Personelin alanımıza girerken Sağlık Standımızdan Geçerek Hes kodu ve uzaktan ateşi ölçülecek ve kayıt altına alınacaktır.
personelinin tamamı tıbbi maske kullanacak, maskeler düzenli aralıklarla değiştirilecektir.
Personelin, Alanımız içinde ve dışında giydiği kıyafet farklı olacaktır.
Personel, mesai saatleri içerisinde alanımız dışına çıkmayacaktır.
İşi Olmayan ve Gerekli iş ve işlemler dışında Alanımıza ziyaretçi (akraba dahil) kabul edilmeyecektir.
kafe ve bekleme alanlarında sandalye ve koltuklar sosyal mesafe kuralına uygun olarak düzenlenmiştir.
Dış Bahçede hijyen ve sosyal mesafenin korunması ile ilgili tedbirler alınmıştır.
alanımızda , kapı ve pencereler Açık olacak şekilde kalacaktir.
Klima ve iklimlendirme cihazları ,içi Toz Emme ve havalandırma sistemi, temiz hava akışı güçlendirilmiştir. Doğal havalandırma da yapılacaktır.

Eklememizi İstediğiniz Önlem Varsa Lütfen Bildirin

  PeeRiLand
  © ESHAP Group Dış Ticaret Markasıdır {OjO}. Tüm Hakları Saklıdır.

  Açılış Saatleri

  Açılış Saatleri

  Haftanın Her Günü

  Yaz: 11.00 – 20.00

  Kış: 10.00 – 19.00